![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
GLAS OCH KERAMIK / Mat- och kaffeserviser / Matservisdelar 9996532
*
nr 999 6532
Matservisdelar
ca 40 del, Gefle, Astrid
Kondition: slitage
Utrop:
500 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 7 december 2015
kl 20:58:46
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
3/12 23:10:49
1
250 kr
5/12 23:40:34
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: astrid gefle matservisdelar mattallrik mattallrikar svensk keramik svenska keramiker tallrik tallrikar
-
5274 Matservisdelar
16 delar, Swedish Grace, Louise Adelborg (1885-197..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:06
-
5073 Matservisdelar
ca 20 delar
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 19:34
-
5036 Matservisdelar
ca 50 delar, Johnssons bros, flytande blått, England
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 19:46
*
Matservisdelar
Kondition: slitage
nr 999 6532
Matservisdelar
ca 40 del, Gefle, Astrid
Kondition: slitage
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 7 december 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
3/12 23:10:49 | 1 | 250 kr |
5/12 23:40:34 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: astrid gefle matservisdelar mattallrik mattallrikar svensk keramik svenska keramiker tallrik tallrikar
-
5274 Matservisdelar
16 delar, Swedish Grace, Louise Adelborg (1885-197..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:06 -
5073 Matservisdelar
ca 20 delar
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 19:34 -
5036 Matservisdelar
ca 50 delar, Johnssons bros, flytande blått, England
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 19:46